close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Казки Андерсена

код для вставкиСкачать
Підготувала вчитель початкових класів
Гмназії
“Київська
Русь”
Єременко Ірина Ігорівна
Мета. Познайомити учнів з казками всесвітньовідомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Навчати слідкувати за розвитком подій, мовою казки, переказувати її зміст близько до тексту.
Тип уроку
. Урок читання казки.
Хід уроку
І етап «До читання»
1
.
Прочитай
правильно
слова
.
Поєднай
їх
у
пари
за
змістом
.
Найсправжнісінька
Засмучений
Занепогодило
задощило
принцеса
принц
2. Промов скоромовку : Мокра погода розмокропогодилася
.
3. Допиши порівняння Дощ
лив,
як
________________
.
4. Поміркуй над значенням слів :
Покої –
спокій –
кімната ____________
Розповідь вчителя про Г.К.Андерсена
Народився датський письменник, славетний казкар у невеликому місті Однесе. Він був єдиною дитиною в сім’ї шевця. Батько його був грамотною людиною, любив книги і заохотив до читання й сина. Вчити сина в гімназії батьки не мали змоги, а стати ремісником він не хотів.
Коли йому минуло чотирнадцять років, він твердо вирішив поїхати у Копенгаген, хоч і сам ще не знав, ким він хоче стати і що робитиме в столиці.
-
Поміркуйте
над
змістом
заголовка
«Принцеса
на
горошині»
.
Які
запитання
у
вас
виникають?
Розгляньте
малюнок
:
де
ви
бачите
горошину?
II
Етап «Під час читання»
Читання казки учителем.
Якими словами закінчує письменник казку? Як думаєте, є тут вигадка, чи немає?
Повторне читання казки по частинах, характеристика персонажів за їх вчинками, визначення авторського ставлення до описаного.
-
Про що мріяв принц? Чим він був засмучений?
-
Доведіть, що він дуже хотів знайти справжню принцесу. Прочитайте в тексті. -
Як і коли з
’
явилася принцеса? Прочитайте опис вечора.
-
Який вона мала вигляд? Прочитайте.
-
Як принцеса переконала всіх, що вона справжня принцеса? -
Чи сподобалась вам вигадка королеви? -
Як ви думаєте, чому Андерсен придумав горошину?
-
Про кого в наш час говорять: «Принцеса на горошині»?
-
У яких словах визначене авторське ставлення до описаного? Прочитайте.
Самостійне читання казки учнями, підготовка до переказу її змісту.
Переказ змісту казки близько до тексту.
Виразне читання казки.
Порівняння змісту переказу і авторського змісту. (Чи вдалося в переказі зберегти авторський стиль?)
ІІІ етап «Після читання»
-
Які ще казки Андерсена ви читали?
-
Прочитайте самостійно казки Г.К.Андерсена
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Презентации
Просмотров
632
Размер файла
4 962 Кб
Теги
андерсен, казка
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа