Вода у природі. Вода – розчинник. Кругообіг води в природі Природознавство 2 клас ПіснеЗнайка
код для вставкиСкачатьВода у природі. Вода – розчинник. Кругообіг води в природі Природознавство 2 клас
ПіснеЗнайка
Тукалевська Лариса Валеріївна вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №4 Уманської міської ради Черкаської області Тема: Вода у природі. Вода – розчинник. Кругообіг води в природі Мета: сприяти гармонійному розвитку учнів у процесі вивчення предмета Я і Україна (природознавство); розширити уявлення про значення води у природі; про три стани води і властивості води; формувати елементарні поняття вода – речовина; учити робити розчини; узагальнити сприйняте під час виконання дослідів; робити висновки; збагачувати словниковий запас; одночасно навчати, оздоровлювати і виховувати учнів; виховувати естетичне сприйняття об’єктів природи; поліпшувати психоемоційний стан, фізичне, психічне й духовне здоров’я; розвивати пізнавальну сферу (увагу, пам'ять, мислення, увагу, мовлення). Обладнання: навчально – методичний комплект «Всесвіт» з мультимедійним супроводом; енциклопедія «Всесвіт» частина І – ІІ; склянка з водою і палички на кожну парту, грудочки льоду, глобус. Хід уроку Основна частина Звучать музичні позивні «ПіснеЗнайки» ст. 153 «Всесвіт» І частина Мотивація навчальної діяльності: Поглянь, біжать річки блакитні Довкола них міста і села. Там, де вода, - живе все квітне, А де безводдя – там пустеля. Оголошення теми уроку. 1. Розгадування та обговорення загадок ст. 74 «Всесвіт» І частина Цікаво знати, хто вони? Щодня ви чуєте про них: Озера, ріки, болота, Льодовики, ставки й струмочки, Підземна і морська … (вода). І та що з хмари випада: Це сніг, і град, і теплий дощик. Одна турбота в них завжди – Як воду в світі берегти. Що напуває людину і тварин, дає можливість Рослинам зрости … (вода). Відома здавна рідина, усяк її вживає. Буває хмаркою вона, сніжинкою буває … (вода) - А тепер нам треба визначити тему уроку. - Хто здогадався, про що йтиметься? (Про воду) Вивчення нового матеріалу. Ст. 75 «Всесвіт» Енциклопедія І частина. 1. Бесіда з використанням енциклопедії «Всесвіт», глобуса, фізичної карти півкуль. - Вирушаємо у подорож з «ПіснеЗнайкою». - Вода з’явилася на Землі мільярди років тому, коли наша планета була ще зовсім юною. Вона постійно мандрує – із водойм у хмари, із хмар – у вигляді опадів на землю. А ще вода випаровується із грунту, листя рослин і навіть із нас – людей. 2. Перегляд фільму «Гідросфера». 3. Спів пісні, виконання рухів у такт музики. Фізкультхвилинка. З роси, з морів, річок і плес Вода, як перейде у пару, Одразу ж мине до небес, Щоб утворити в небі хмари. І впасти з хмар на ниви Як сніг, як град, як злива. Цей шлях, що вона робить, І зветься кругообіг. Отже вода три стани має. В газоподібному – літає: Ось уяви – із самовара Гаряча з свистом рветься пара, Та тільки пару – остуди – Враз стане краплею води; В рідкому – вже перетікає, Збігає з пагорбів в долини – І до морів широких лине. Коли вода в твердому стані – Це сніг і лід при замерзанні. На полюсах Землі холодних Лежать запаси снігу й льоду. Є у води важливий чинник – Вона відома, як розчинник. - Повністю розчиняються у воді вапняки, солі, гіпс. Пісок і глину вона тільки розмиває. Якщо ти пив коли-небудь колодязну воду, то пам’ятаєш, що вона має зовсім інший смак, ніж міська водопровідна. Мінеральна вода також є розчином багатьох солей. (ст. 2-3 Всесвіт, 2 частина) Є води лікувальні, І звуться – мінеральні, А поблизу вулканів Джерела б’ють термальні. Беруться прісні води З річок, озер і льоду. 4. Поділ учнів на групи. Проведення дослідів. І група – досліди з сіллю, цукром. ІІ група – досліди з крейдою, піском , олією. Підведення підсумків практичної роботи. Висновок. – Отже, крейда, пісок, олія не розчиняються у воді. Сіль, цукор розчиняються у воді. - Речовини, які розчиняються і воді, називають розчинними. Вода для них є розчинник. 5. Слухання казки «Крапля роси» Ю.Є. Бардакова. Інсценізація казки учнями. 6. Підсумок уроку. «Мозкова атака» (інтерактивна технологія) - Як ви розумієте вислів «Вода – одвічна мандрівниця»? Загадки (Дощ, лід, роса, сніг). Розгадування та обговорення загадок. А мене частенько просять, ждуть, А тільки покажусь – ховатися почнуть. (Дощ) Я вода і на воді плаваю. (Лід) Вночі спить на землі, а вранці висихає. (Роса) а) Діти висувають свої ідеї, що пропонуються; б) зібрані ідеї групують, аналізують, розвивають групою; в) обирають ті ідеї, що, на думку групи, допоможуть розв’язати поставлене питання. Земля – єдина з планет Сонячної системи,де є вода. Саме завдяки воді нашу планету і називають блакитною. (Глобус, карта півкуль) Гідросфера – водяна оболонка Землі. А ще вам, друзі, радо Дамо таку пораду І я з води, і ти з води, Запам’ятай на майбуття: Земна вода – Землі життя. (Співає вчитель)
1/--страниц