close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Урок метелик

код для вставкиСкачать

ТЕМА. Метелик-чарівник
МЕТА. - ознайомити з життям метеликів, характерними особливостями перетворення
метелика із гусені у дорослу комаху; активізувати знання учнів про кольори; ознайомити учнів з поняттям "симетрія";
- розвивати в учнів у процесі художньо-естетичного виховання сприйняття, вміння бачити прекрасне у природі та мистецтві; образне мислення, фантазію; вміння бачити
розмаїття колірної палітри в навколишньому світі.
- виховувати чуйне ставлення до природи, викликати бажання зберегти, її красу; формувати естетичний смак, цікавість, виховувати охайність під час роботи з фарбами;
Обладнання: малюнки вчителя на дошці та на папері, папір, олівець, гуашеві фарби, м'яч, 3 чарівники, релаксійний музичний запис.
ХІД УРОКУ:
І. Етап орієнтації (організація класу у колі)
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У світ природи ми зробимо крок.
Це - творчості час, фантазії час.
Цікаві завдання чекають на вас.
Давайте пограємо в гру "Чарівний м'ячик", яка допоможе нам згадати матеріал минулих уроків.
- Я пропоную вам сьогодні перевірити наші знання за допомогою м'ячика-питайлика. Той, хто візьме його в руки, повинен дати одну відповідь на питання. Нагадую, що, у разі необхідності, можна звернутися по допомогу до "рятівників", передавши їм м'яч зі словом "допомога".
Питання:
* Як називається невеличка дерев'яна або пластмасова дощечка, на якій художник змішує фарби, під час роботи? (палітра)
* Які основні кольори ви знаєте? (червоний, жовтий, синій)
* Кольори яких відтінків належать до теплої кольорової гами? (червоного, жовтого, оранжевого) Кольори яких відтінків належать до холодної кольорової гами? (синього, блакитного, зеленого, фіолетового)
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля.
Зелену, затишну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею -
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш як зовуть цю фею?
Її зовуть, звичайно, ...... (фарба)
Невелика деревина,
Із графіту середина,
Всім потрібна, щоб писати,
Щоб картини малювати.
(Олівець)
-Скажи мені, художник,
Якого кольору дощик? (відповідь)
Якого кольору вітер? (відповідь)
Якого кольору вечір? (відповідь)
Скажи якого кольору
Зима (відповідь), весна (відповідь) та літо? (відповідь)
-Який з кольорів вам здається найвеселішим?... найпохмурішим?... чарівним?...теплим?... холодним?... загадковим?
ІІ. Етап цілепокладання мети
- Шановні діти, як ви гадаєте, чи зможе наша гусеничка-чарівниця у будь
яку мить перетворитися на яскравого веселкового метелика? (Я гадаю, що зможе)
- Дійсно зможе, але з допомогою вашою та ваших олівців, пензликів, фарб.
Вправа "Очікування"
-Діти, чого ви очікуєте від уроку? (Учні по черзі розповідають про свої очікування).
ІІІ. Етап проектування
-Запрошую вас до роботи в класі
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
-Пропоную ознайомитись із чарівним планом уроку
Перший "Чарівник" - "Я бачу та чую"
Другий "Чарівник" - "Я фантазую"
Третій "Чарівник" - "Я творю"
IV.Етап організації виконання плану діяльності
-Пропоную завдання Першого "Чарівника" - "Я бачу та чую"
Метелики - одні з найгарніших живих істот на Землі! У них гарні назви. Так люди виразили своє захоплення яскравою красою, метеликів.
А чому метеликів називають чарівниками? (Бо вони зазнають повного, перетворення.) (показ презентації)
-Так, з яйця, відкладеного метеликом, з'являється маленька гусінь, яка все своє життя їсть і росте. Потім гусінь, що виросла, перетворюється в нерухому, але живу лялечку. Так от вже з лялечки з'являється... здогадайтеся хто!
Він яскраві крильця має,
Сам на квіточки сідає,
Прудко, весело літає,
Аж дві пари крилець має.
Ні бджола він, і не джмелик -
Звуть усі його... (метелик)
- Більш ніж сто видів метеликів у нашій країн занесені до Червоної книги. Цих красивих комах не слід виловлювати. Краще просто милуватися ними в природі.
Пояснення поняття "симетрія"
Інформація про характерні особливості будови комах
- Подивіться уважно на малюнок метелика.
- Яку форму має тулуб? (Два з'єднаних між собою
витягнутих овали.)
- Яку форму мають крильця? (Овальну або округлу.)
- Скільки крил має метелик? (4 - 2 великих і 2 маленьких.)
- Звідки починаються крила? (З середини тулуба, там де з'єднуються два овали.)
- Зверніть увагу, чи однакові за розміром крила метелика? (Так. Тіло метелика однакове з обох боків.)
- Це явище називають симетрією. Кажуть так: "Тіло метелика симетричне".
За допомогою симетрії людина намагалася пояснити та створити порядок, красу та досконалість.
Коли ми дивимося у дзеркало, ми спостерігаємо своє відображення. Це приклад дзеркальної симетрії.
Фізкультхвилинка "Метелики"
Метелик яскравий в повітрі кружляє,
На крильцях розносить тендітну красу,
Я в лузі барвистих квіток назбираю
І мамі на свято я їх принесу.
І мама зрадіє, і щиро всміхнеться,
Мене поцілує, як сонце ясне.
А десь понад полем метелик несеться
І раптом на хвильку згадає мене.
Пропоную завдання Другого "Чарівника" - "Я фантазую"
Пояснення техніки виконання роботи вчителем
А чарівними матеріалами сьогодні у вас будуть фарби та пензлі, за допомогою яких ви виконаєте власний твір в техніці монотипії ( або кляксографії). Уважно дивіться у якій послідовності слід виконувати роботу:
1.Склади аркуш паперу вдвоє по його довжині.
2.На одну з половинок аркуша нанеси контур шаблона, потім фарбою кольорові плями, які повинні бути схожі на половину метелика.
3.Накрий половинку аркуша з кольоровими плямами іншою й притисни їх долонею.
4.Розгорнувши папір, уважно придивись, чи схожа кольорова пляма на метелика, подумай, які емоції вона викликає.
5.Віднайди образ веселого чи сумного метелика, який "заховався" в плямі, й домалюй дрібні деталі.
Метелики - це символ мрії. Кому з нас не хочеться бути красивим, вільним, щасливим! Метелики нагадують нам, що життя таке коротке - навіщо витрачати його на сварки та смуток.
Приймайте кожен день як подарунок, радійте та даріть радість іншим.
Створіть свого неперевершеного метелика за моїм зразком.
Виконання роботи за технологічною карткою.
Демонстрація малюнків.
Яскраві кольори та узори на крильцях метеликів стали причиною виникнення їх другої назви - "літаючі квіти".
Древні римляни вважали, що метелики - це квіти, які зірвав вітер.
Що в метелика на крилах?
Сонце золоте!
Що в метелика на крилах?
Небо голубе!
Що в метелика на крилах?
Там веселка кольорова!
Що в метелика на крилах?
Роздивіться гарно, діти,
Кращого нема на світі!!!
Веселий метелик під дощик попав,
І крильця йому вітерець обтріпав.
Метелику прикро. Та хай не сумує -
Ще краще крильцята йому намалюєм.
7. Виконання практичного творчого завдання учнями
Пропоную завдання Третього "Чарівника" - "Я творю"
- Третій "Чарівник" - "Я творю" чекає на вашу творчу роботу!
- Аутотренінг:
Я - школяр, а я - школярка. Особистість творча...
Починаймо малювати - фантазію розвивати!
Під час виконання самостійної роботи вчитель надає, за потребою, учням допомогу.
V. Підведення підсумку уроку
1. Підсумкова бесіда
- Кому сподобався створений ним метелик -поаплодуйте. А тепер роздивіться роботу сусіда за партою - поаплодуйте, якщо робота вам подобається!
- Я теж вам усім аплодую, тому, що ви творчо працювали, були уважними і змогли передати на папері красу природи, прикрасу нашої землі -метеликів.
2. Рефлексія.
- Я запрошую вас у коло
- Діти на якому етапі уроку найцікавіше було працювати?
- Які виражальні можливості теплих та холодних кольорів під час виконання роботи ви використали? (теплі - веселі, грайливі; холодні - сумні)
- Що б ви зробили інакше? (Діти розказують чи справдились їх очікування, що на їх думку вдалося, а що - ні, починаючи словами "Сьогодні на уроці я...")
Порядок виконання роботи.
1.Склади аркуш паперу вдвоє 2.На одну з половинок аркуша нанеси контур шаблона, потім фарбою кольорові плями, які повинні бути схожі на половину метелика.
3.Накрий половинку аркуша з кольоровими плямами іншою й притисни їх долонею.
4.Розгорнувши папір, уважно придивись, чи схожа кольорова пляма на метелика, подумай, які емоції вона викликає.
5.Віднайди образ веселого чи сумного метелика, який "заховався" в плямі, й домалюй дрібні деталі.
Автор
alesya_vinnichen
Документ
Категория
Без категории
Просмотров
3 038
Размер файла
6 272 Кб
Теги
урок, метелик
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа