close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Твори добро! Оповідання «Як стати чарівником»

код для вставкиСкачать
Твори добро! Оповідання "Як стати чарівником"
Мета: розвивати в учнів бажання робити добро; виховувати почуття милосердя, любові й поваги до оточуючих; учити бачити й помічати тих, хто потребує допомоги.
Хід заняття
Читання вчителем оповідання "Як стати чарівником". Хвилинка осмислення прочитаного.
Обмін враженнями.
- Про що вчителька читала казку?
- Які дива робив чарівник своєю чарівною паличкою?
- Про що мріяв Сергійко, слухаючи казку?
- Що порадила вчителька учням, Щоб вони змогли зробити хоч маленьке диво?
-Кому допоміг хлопчик, коли повертався із Інколи додому?
-- Чому мама, прийшовши ввечері з роботи, вирішила, що квартирі побував чарівник?
- Подумайте, чи робили ви коли-небудь справи, за які вам якували близькі люди, а може, й сторонні?
- Що ви відчували в цей час?
- Як ви думаєте, чому людина відчуває радість від того, що
вона робить комусь добро?
Робота з прислів'ями.
На дошці написані прислів'я (дод. 2, с. 173-175).
- Прочитайте прислів'я, спробуйте пояснити їх значення.
(Учні по черзі читають прислів'я, пояснюють за допомогою вчителя значення кожного з них.)
Прислів'я, яке вам сподобалося найбільше, запам'ятайте.
Робота з кросвордом "Тварини".
- Зараз ми розв'яжемо кросворд. Нам треба відгадати загадки про тварин, назви яких зашифровані у цьому кросворді. А вони підкажуть нам, що треба робити, щоб стати чарівником.
1
1.Вірно людям я служу,
їм дерева стережу,
Дзьоб мідний і довгий маю, Шкідників ним добуваю.
2.Уночі гуляє,
А вдень спочиває, Має круглі очі, Бачить серед ночі.
3. У зеленому жакеті
Галасує в очереті,
Хоч і плавати мастак,
А не риба і не рак.
4. Маленький, горбатенький,
Все поле перерив.
5. З рогами, а не бик,
Доять, а не корова,
Кору здирає, а кошиків не плете. Ключове слово ~ добро.
Підсумок заняття,
- Так що ж треба в житті робити, щоб бути трішечки чарівником?
- Запишіть свій висновок у зошит і намалюйте ілюстрацію до
прочитаного оповідання.
Як стати чарівником
На уроці вчителька читала казку про доброго чарівника, який усім допомагав. У морі тонув корабель, а чарівник махнув три рази своєю чарівною паличкою, і корабель легко піднявся над водою і перенісся до берега в тиху гавань. У жаркій пустелі гинули від спраги люди, чарівник махнув паличкою,- і перед змученими людьми з'явилося озеро з прохолодною водою... Сергійко слухав казку, уявляв собі чарівника з його паличкою й тяжко зітхав. От би хоч разу житті зустрітися з таким чарівником! Сергійко б у нього попросив... Що б він у нього попросив? Та скільки всього можна б було попросити! Але ж чарівники був тільки в казках, а в житті їх ніколи не зустрінеш... Казка скінчилася. Діти захоплено обговорювали прочитане. Усім хотілося побачити живого чарівника. І раптом учителька сказала: Ну, може, зустріти справжнього чарівника в житті непросто, І от стати маленьким чарівником і зробити хоч одне чудо зможе кожен з вас, якщо дуже-дуже цього захоче. - Як це - стати чарівником?! Кожен зможе?! Не може бути!
-А от подумайте добре, - продовжила свою думку вчителька, - озирніться навкруги і подумайте, що ви можете зробити для інших, щоб вони це сприйняли, як чудо. Пам'ятаєте, в казці чарівник допомагав тим, хто слабший, тим, хто потрапив у біду, і взагалі робив тільки добрі справи. От і спробуйте, а завтра в класі розкажете, кому це вдалося.
Після уроків Сергійко вийшов зі школи і рушив у бік свого дому. Після весняного дощику на асфальті весело поблискували прозорі калюжі. В одній з них хлопчик побачив маленьку бджілку. Крильця в неї намокли, вона борсалася у калюжі, безуспішно намагаючись вибратись із води. Сергійко підставив прутика, бджілка вчепилася в нього, і хлопчик обережно переніс її на якусь квіточку, що росла біля паркану. Бджілка почала заклопотано чистити лапками крильця. Сергійко спостерігав за нею і думав: "Цікаво, що подумала бджілка, коли їй раптом хтось допоміг вибратися з калюжі? Може подумала, що це чарівник?"
Удома, пообідавши, Сергійко вимив посуд, прибрав у кімнаті й, акуратно виконавши домашні завдання, склав до рюкзака підручники та зошити.
Прийшла мама з роботи, побачила, який скрізь порядок і, пригорнувши до себе сина, спитала:
-Який це чарівник побував у нас удома? Сергійко зітхнув радісно:
-Виявляється, стати чарівником не так уже й важко. Буде про що розповісти завтра на уроці.
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
444
Размер файла
103 Кб
Теги
стать, твор, добра, оповідання, чарівнику
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа