close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Складання і розв’язування задач на пропорційне ділення. Розв’язування виразів на сумісні дії.

код для вставкиСкачать
Урок математикиЗадачі на пропорційне ділення. Розв'язування виразів на сумісні дії.Підготувала старший вчитель ЗОШ №3 м. Дубна Мельник Я. В.
2013 рік
Тема. Складання і розв'язування задач на пропорційне ділення. Розв'язування виразів на сумісні дії.
Мета. Вчити дітей складати і розв'язувати задачі на пропорційне ділення; вдосконалювати вміння порівнювати та аналізувати задачі; допомогти учням усвідомити про цінність рослин для життя на планеті; розвивати дослідницькі навички; виховувати прийнятні для суспільства навички по бережливому відношенню до навколишнього, зокрема до дерев.
Обладнання. "Зелений пакет для дітей", картки для складання задач та прикладів, відеозапис фізкультхвилинки.
Хід уроку
І. Вступна частина. Актуалізація опорних знань учнів
1.Усний рахунок "Бліц - турнір" ("Зелений пакет для дітей" с. 72 "Біологічне
різноманіття")
• Сосна може прожити 600 років, а горобина на 80 років менше. Скільки років живе
горобина?
• Найстаріше дерево України - олива, вік 2000 років. У якому році було посаджене дерево?
• Береза прожила вже 50 років, що складає 1/5 частину всього її життя. Скільки
років може прожити береза?
• Найстаріша сосна має вік понад 500 років, її висота - 2500 см. Якої висоти була
сосна, коли їй було 400 років?
• Осика споживає за добу 66 літрів води, а береза - 60 л. На скільки літрів береза
споживає менше води?
• Школярі пішли на прогулянку. Учні першого класу зірвали 45 квіток, а учні другого -
46 квіток. Скільки метеликів залишиться без обіду, якщо один метелик, щоб бути
ситим, повинен скуштувати нектар 7 квіток?
• 3 250 тис. видів рослин на Землі 1/10 частина на межі зникнення. Скільки видів
рослин на Землі на межі зникнення?
• Липа живе в лісі до 400 років, а в місті - у 2 рази менше. Скільки років може
прожити липа в місті?
Вчитель. Чому знижується термін життя дерев у місті? Висловіть свої думки.
2.Розв'язування виразів на сумісні дії.
За результатами обчислення визначити, яке з дерев є найкращим "пиловсмоктувачем"
90 605 - (32 661 - 8 705) =
130620-3 600: 60 =
1000000-552380 :142 * 370 =
Береза - 66 650 Сосна - 130 562Тополя - 439 300
Вчитель. Чому тополя найкращий "пиловсмоктувач"? Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель. На сьогоднішньому уроці вдосконалимо навички розв'язування задач на пропорційне ділення, навчимося складати задачі за числовими даними, проведемо ряд досліджень своїх звичок. Висловіть свої передбачення стосовно теми уроку:
"Цей урок мене навчить...", "На уроці я повторю..." Ми будемо працювати в групах. Повторіть правила поводження в групах, виберіть лідера. (Діти повторюють правила роботи в групах)
II. Основна частина Розвиток математичних знань
1.Мотивація навчальної діяльності ("Зелений пакет для дітей" с. 100 "Біологічне різноманіття", "Живе багатство Європи".)
Вчитель. Якби не було втручання людини впродовж останніх 3000 років, сьогодні територія Європи була б на 80-90% вкрита лісами. На решті території були б незаймані луки, первісні гори та чисті річки. Діяльність людини призвела до значних змін у природних ландшафтах внаслідок вирубування лісів, сільськогосподарського виробництва, осушення водно-болотяних угідь, зміни берегової лінії, спрямлення русел річок, видобування корисних копалин, будівництва доріг, зростання міст тощо.
А чи знаєте ви, що 1 дерево з травня по вересень поглинає 200 г отруйних речовин і в той же час 1 дерево за 1 добу виробляє стільки кисню, скільки потрібно для дихання трьох людей.
Вчитель. Обговоріть ці факти в групах і висловіть свої думки.
Ліс - найцінніший скарб нашої природи. Він потрібний для будівництва сіл і міст, фабрик і заводів. Виробництво паперу і кіноплівки, штучного волокна і меблів, музичних інструментів і спортивного знаряддя не може обійтись без деревини. Зупинимося на виробництві паперу.
2.Складання задач за числовими даними. Робота в групах ("Зелений пакет для
дітей" с. 129-131, с. 137 "Споживання та відходи", "Життєвий цикл паперу".)
Вчитель. Відомо, що на виготовлення 1 м2 паперу потрібно близько 3 м2 лісу. Дослідіть і підрахуйте, скільки використано деревини на виготовлення 1 підручника з математики.
План розв'язування
1) знайти площу 1 сторінки підручника;
2) помножити площу 1 сторінки на кількість сторінок і поділити на 2;
3) зробити перетворення іменного числа з см2 в м2 (1 м2 =10 000 см2);
4) знайти кількість деревини для виготовлення 1 підручника.
Перевірка розв'язування задачі.
Вчитель. Знайдіть, скільки використали деревини для видавництва підручників для вашої групи, для всього нашого класу. Який висновок для себе ви зробили, коли розв'язували задачу? (Перед тим, як псувати підручник, подумай, скільки загине дерев.) Що можна зробити, щоб продовжити термін життя вашого підручника?
Фізкультхвилинка.
Вчитель. Продовжимо наші дослідження. Чергові учні класу протягом 5 днів, прибираючи сміття, не викидали паперове сміття, а складали його в пакет. Зважимо, скільки сміття зібралось за 5 днів.(750 г). Складіть задачу за цими даними:
(На дошці записується схема до задачі)
30 учнів - 5дні в - 750 г сміття 1 учень - 1 день - ? г сміття
Перевірка розв'язування задачі.
Вчитель. Підрахуйте, скільки паперового сміття викидає 1 учень за навчальний рік (всього 210 навчальних днів).
Який висновок можна зробити? (Потрібно повторно використовувати паперову продукцію. Користування бібліотечними книжками, ведення записів на обох сторонах аркушів, використання підручників кількома поколіннями школярів і студентів, повторне використання картонних коробок - усе це допомагає знизити потребу в нових паперових виробах. Поза сумнівом, переробка використаного паперу є корисною для довкілля.)
Вчитель. На виробництво паперу з перероблених матеріалів потрібно у два-три рази менше енергії; кожна тонна такої продукції допомагає зберегти п'ять гектарів лісу. Завдяки переробці можна скоротити забруднення повітря на 75 відсотків, а води - на 60 відсотків.
3. Самостійне складання задач на екологічну тему. Робота в групах
Кожній групі дається інформація, ознайомившись з якою, учні повинні скласти і розв'язати задачу.
Екологічні повідомлення
• На побутові потреби людина протягом життя використовує сировину 300 дерев.
• Для новорічних святкувань щороку вирубують 1 000 000 ялинок.
• У 2000 році вирубано 37200 га лісу.
• V 2000 році пожежами було охоплено 74854 га лісу.
• 1 га лісу за 1 рік вбирає вуглецю стільки, скільки його видихає 200 людей.
• Переробка 1 000 кг макулатури зберігає життя 17 деревам.
Перевірка виконання роботи
Учні роблять висновки щодо почутого.
Вчитель. Масове знищення лісів негативно позначається на кліматі та скорочує біорозманіття, псує генофонд людей.
А чи знаєте ви, що...
Російський цар Петро І зробив величезний внесок у справу охорони природи, створивши укази про охорону природи:
• указ про заборону чищення під ріллю лісів понад ріками, розпорядження чистити
їх за 30 верст від низин (для збереження вологи);
• виділення заповідних дерев;
• заборону пасти худобу в лісах;
• заборону продавати ліс за кордон;
• заборону поміщикам рубати ліс без дозволу спеціальної комісії.
За порушення накладався штраф, відправляли на заслання чи на вічну каторгу.
III. Заключна частина
Підсумок уроку
Вчитель. Чи виправдалися ваші прогнози на сьогоднішній урок? Закінчіть речення: "На уроці я повторив..."., "На уроці мені сподобалося ...", "На уроці я здивувався...", "На уроці мене вразило..."
Мельник Я. В.0Сторінка 3
Автор
margaritafl
Документ
Категория
Геология и география
Просмотров
321
Размер файла
39 Кб
Теги
математика
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа