close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Людське Я

код для вставкиСкачать
Я у світі. Людське "Я" (3 клас)
Мета: ознайомити учнів із поняттям "людське "Я""; розвивати мислення, мовлення;
прищеплювати бажання виховувати власне "Я", віру у свої сили, прагнути вивчати й розвивати свій внутрішній світ.
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Сонечко посміхається(На дошці фотомалюнок)
* Візьміться за руки, утворіть ланцюжок. Посміхніться один одному, гостям. Позитив. Настрій передайте один одному.
* Пригадайте правила, яких слід дотримуватися на уроках. -
* Сядьте зручно.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.На минулому уроці ми говорили про навчання, про уміння вчитись.
- Що необхідно для успішного навчання?
- Як ви розвиваєте свою пам'ять і увагу?
-Для чого людині треба вчитися? Молодці
Проведемо
2.Вправу "Асоціація"
- Доберіть до слова "Я" слова,- які описують ваш характер і зовнішній вигляд людини (На дошці три серединки квіточок зі словом Я, які ще недокінця розквітли. Давайте їм допоможемо
-У кожного учня на парті квіточки на яких ви напишете своє Я
(Кілька дітей спитати). Кожен прикріпить до серединочки свою квіточку.
Це свідчить про те, що кожна людина має особисте "Я" і людське "Я". (Зовнішність очевидна для всіх, а внутрішній світ виявляється у вчинках і поведінці людини. Всі різні.)
- Недарма говориться в прислів'ї: "Красу - бачать, мудрість - чують, доброту - відчувають".( На дошці)
-Чи можливо знайти у природі двох зовсім однакових людей?
Хто вважає що "так" - підніміть зелену картку,(ЛИСТОЧКИ)
-Хто вважає що "ні" - підніміть -рожеву картку. Доведіть. (Зовніщність не головне, характер людини, її вчинки)
Навіть близнюки мають розходження і в зовнішності, і в характері, і в поведінці. Сьогодні наша розмова піде про внутрішній світ людини, її якості, характер і звички. Одним словом, про те, що складає людське "Я" кожного з нас.
В народі кажуть: "За платтям зустрічають - за розумом проводжають". А іноді кажуть так: "Людина красна не словами, а своїми справами ".
-Тому сьогодні на уроці ми будемо говорити про людське "Я".
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Тема уроку. Людське "Я".
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 24-26)
- Прочитайте текст на с. 24-25 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.
- Що із прочитаного було вам знайоме?
- Що нового ви дізналися?
-і Скільки "Я" є у людини?
- Яке "Я" ви вважаєте головним? Доведіть свою думку.
- Розгляньте малюнок на с. 24. Розкажіть, що на ньому зображено.
- Яким був перший хлопчик? Що про нього сказано в оповіданні?
- А що зробив другий хлопчик? Який він?
-Чи доводилось вам коли-небудь бути свідками такої ситуації? Як ви вели себе?
- Що ж таке людське "Я"?
- Поясніть вислів: "Щоб пізнати людину, треба з нею пуд солі з'їсти".(Переносне значення, побувати в різних ситуаціях)
Фізкульхвилинка
2.Робота в групах(4 групи)КАРТКИ НА ПАРТІ
1 ,3 групи- Доберіть до поданих слів слова протилежні за значенням. Добрий - злий, співчутливий - байдужий, справедливий - несправед
ливий, сміливий - боязкий, рішучий - невпевнений.
2,4 групи * якість людини, що ніколи не говорить правди; (брехливість)
* якість щирої та прямої людини; (чесність)
* якість людини, що ніколи не хвалиться своїми успіхами і досягненнями; (скромність)
* якість хороброї людини, яка не втрачає присутності духу в небезпеці. * (мужність)
(1,3 ГРУПИ -дібрати слова протилежні за значенням)
(2,4 ГРУПИ - дібрати якість людей за даним початком)
МОЛОДЦІ!
3.Ми з вами багато читаємо та говоримо про творчість В.Сухомлинського.
-Коротко про В.Сухомлинського (учень)
-Він також писав про дітей та дорослих їх дружбу, взаєморозуміння, вчинки та досягнення І сьогодні наше знайомство з твором В.Сухомлинського Робота за творами В.Сухомлинського
4.Читання оповідання "Образливе слово" (обговорення)
-Обговорення
Я думаю, що ви будете виховувати почуття доброти , вимогливості
до себе , співчуття ,справедливість. Ви розумнички. Давайте зараз зробимо паузу. Закрийте оченята. Легкими рухами пальчиків зробіть кругові рухи по . Повільно відкрийте очі.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.Проведемо роботу в парах , завдання по рядах
- (Картки)) В даних словах підкресліть такі слова, які розкривають Білі картки -зовнішнє людське "Я".,
Білі картки- людське "Я",
Білі картки -якою має бути людина.
-Зеленоока, врівноважена, кучерява, працьовита, веснянкувата, мрійлива,
струнка, невисока, скромна, чуйна, кирпатенька, тендітна, пихата.
-Добра. Чесна, скромна, правдива, відважна, працьовита. Смілива, гарна душею, -Дуже добре.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
- Скільки "Я" є у людини?
- Що таке перше "Я" у людини?
- Що таке друге "Я"?
- Чи можна з першого погляду дізнатися, яка людина: запальна чи врівноважена, відважна чи боягузлива, працьовита чи лінькувата?
- Що корисного ви дізналися на уроці?
- Що прикрашає людину?
Дослід зі свічкою .
Погляньте на запалену свічку . Я боюсь , що вона згасне
від мого подиху чи від вашого необережного руху , тому,
намагаючись вберегти від негараздів , заховаю її під скляну
колбу.Давайте подивимось що буде далі .
Свічка згасла . Чому ? (Припущення дітей . )
Підсумок уроку . Не слід ховатись від людей , треба не
боятись спілкування з ними . Але слід не
забувати , що душа кожної людини ніжна ,
як вогник свічки , який від необережного
руху може згаснути, а може порадувати в темноті.
Подивіться.....
НАШЕ СОНЕЧКО ПОСМІХАЄТЬСЯ, А ДАВАЙТЕ ПОВЕРНЕМО ЙОМУ ЙОГО ДІТОЧОК, ПРОМІНЧИ. І ВОНО ЩЕ ЯСКРАВІШЕ ЗАСЯЄ.
(Учні кріплять на дошку промінчики-зірочки, які є у кожного учня на парті)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Подумати і записати в зошиті
- Що вам подобається в собі?
- Що хотіли б виправити в своєму характері, у поведінціета: ознайомити учнів із поняттям "людське "Я""; розвивати мисленищеплювати бажання виховувати власне "Я", віру у свої сили,внутрішній
I.ОР
Уманська загальноосвітня школа І-Ш ст. № 11 ім. М.П.Бажана
Уманської міської ради Черкаської області
Я у світі
Людське "Я"
3 клас
Підготувала:
Мацнєва Н.Л.
вчитель початкових класів
вищої кваліфікаційної категорії
Умань - 2014
Автор
fialkauman
Документ
Категория
Школьные материалы
Просмотров
1 009
Размер файла
838 Кб
Теги
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа