close

Вход

Забыли?

вход по аккаунту

?

Конспект уроку до презентації "Нулик та Одиничка в Країні чарівних казок"

код для вставкиСкачать
Тема. Ділення на 1. Ділення рівних чисел. Ділення нуля. Неможливості ділення на нуль. Розв'язування задач, які включають суми двох та трьох доданків. Мета. Ознайомити учнів із випадками ділення числа на одиницю та ділення рівних чисел; пояснити

(за новою програмою; підручник М.В. Богданович )
Вчитель початкових класів сзш № 217 Нестерова Тамара Іванівна
Тема. Ділення на 1. Ділення рівних чисел. Ділення нуля. Неможливості ділення на нуль. Розв'язування задач, які включають суми двох та трьох доданків.
Мета. Ознайомити учнів із випадками ділення числа на одиницю та ділення рівних чисел; пояснити правило ділення нуля, обґрунтувати, чому на нуль не можна ділити; опрацювати задачі, яка включає суми трьох і двох доданків;
формувати вміння використовувати правила при розв'язанні виразів,задач, рівнянь; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, навички самоконтролю, розвивати пам'ять, увагу, виховувати інтерес до математики, усвідомленого ставлення до навчання.
Обладнання: картки для самостійної роботи, для роботи в парах та групах, мультимедійний супровід.
Хід уроку
І. Організація класу. Слайд 2
Всі сідайте тихо діти,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки -
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок вже починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Пригадайте! Ви це знаєте! Слайд 3
- Нулик ти Одиничка знову у нас на уроці. І разом з ними ми завітаємо до Країни Чарівних Казок. Виконуючи завдання, ми дізнаємося до якої казки потрапили Нулик та Одиничка.
1. Назвіть числа від найменшого до найбільшого. Розшифруйте слово. Слайд 4
К С И Л И Ч А
72 36 54 18 27 63 81
- Хто це? (Лисичка)
- Лисичка запросила до себе на гостини ... Кого? (Журавлика)
- До якої казки потрапили Нулик та Одиничка? Скільки героїв у казці? 2.Каліграфічна хвилинка. Слайд 5
- Згадаємо, як пишеться цифра 2. Допоможемо їй подали перешкоди.
- Дайте характеристику числу 2. (Число 2 займає другу позицію натурального ряду чисел, просте, має сусідів 1 і 3, ділиться на 1 і саме на себе. Позначається цифрою 2).
- З яких елементів складається цифра 2?
- Запишемо цифру 2.
3.Усний рахунок. Слайд 6,7,8
1) Дидактична гра "Пазли".
- Розв'яжемо приклади і дізнаємося у якій казці опинилися Нулик і Одиничка. 1 • 2, 1 • 3, 1 • 5, 1 • а,
7 • 1, 4 • 1, 6 • 1, а • 1. 0 • 9, 0 • 6, 8 • 0, 10 • 0.
- До якої казки потрапили Одиничка та Нулик?(Білосніжка та сім гномів)
- При множенні 1 на яке-небудь число, що ми дістанемо у добутку? (те саме число). - Що ми дістанемо у добутку при множенні будь-якого числа на 1? (Те саме число).
- Що одержимо при множенні будь-якого числа на нуль? (Нуль)
- Що одержимо при множенні нуля на будь-яке число: (нуль) Слайд 9
4. Математичний диктант. Слайд 10
- Нулик та Одиничка опинилися в казці. Здогадатися в якій казці ви зможете тільки тоді, коли напишете математичний диктант.
1) Перший множник 4, другий - 1, знайти добуток.
2) Перший множник 0, другий - 6, знайти добуток.
3) Різницю чисел 15 і 6 помножити на 0.
4) Добуток чисел 1 і 5 збільшити у 2 рази.
5) Суму чисел 17 і 21 помножити на 1.
6) Число 702 розкласти на розрядні доданки.
7) Записати найбільше число третьої сотні.
- З героями якої казки зустрілися Нулик та Одиничка?(Пригоди Незнайки)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Слайд 11, 12
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Зрозумійте! Це просто! Слайд 13
1. Підготовчі вправи. Пояснення нового матеріалу.
- Перед нами - Ліси Посидючості і Терпіння. Як ви думаєте, що з нами може відбуватися в цих лісах?
- Будемо посидючими, терпеливими, виконаємо завдання, щоб Нулик і Одиничка зустрітися з наступним героєм казки.
- З прикладу на множення скласти вирази на ділення? Слайд 14
7 • 1 = 3 • 0 =
- Проблемка! Чи можна поділити 0 на 0 ( 0 : 0 = ? ) Чому?
- Чи має сенс приклад 3 : 0 ?
Ділити на нуль неможливо! Не можна 3 поділити на нуль, бо немає такого числа, при множенні якого на 0 дістали б число 3.
- Чому дорівнює частка а : а, а : 1, 0 : а? Слайд 15
- Ці правила формулюються словами:
" При діленні числа на 1, одержуємо те саме число".
" При діленні числа на себе, одержуємо 1".
"При діленні 0 на число, одержуємо 0".
- На 0 ділити не можна!
- Кого у лісах Посидючості і Терпіння зустріли Нулик та Одиничка?(Колобка)
Фізхвилинка Слайд 16, 17
В казковому лісі розминка. Настала фізична хвилинка. Втому проженем руками Вгору їх піднімем з вами. Потім присядемо дружно, Ноги згинаємо пружно. Руки, мов крила, розправим І до плечей їх поставим. Коло вперед покрутили, Потім назад повторили. Голову вниз опустили, Потім назад нахилили, Потім наліво поклали, Потім направо. І стали. Рівно і струнко. Швидко скінчилась хвилинка. Нас збадьорила розминка. V. Первинне закріплення вивченого матеріалу.
Виконайте! У вас все вийде! Слайд 18
- До якої казки потрапили Нулик та Одиничка?(Червона Шапочка). - Червона Шапочка не може зустрітися з бабусею. Якщо виконаємо завдання, то Червона шапочка зустрінеться зі своєю бабусею.
1. Розв'яжемо приклади. (Вирази записані на дошці. Учні вписують тільки відповіді).
1 • 5 - 1 = (14 : 2) : 7 = 9 : 9 + 9 = 0 : 6 + 6 • 6 = 5 : 1 + 0 = (81 : 9) : 9 = 9 • 9 + 9 = 8 • 1 • 1 • 1 =
2. Робота за підручником. Приклади 740, с.117 (з коментуванням) Слайд 19
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Переконайтеся! Ви навчилися! Слайд 20
Робота в парах Поставити такі знаки, щоб рівності були правильними.
0 5 = 5 7 7 = 1 0 9 = 0
4 1 = 4 2 0 = 0 8 0 = 8
Перевірка
Висновок
V. Розвиток математичних знань.
- Попелюшка виконує наказ мачухи - шиє плаття. Якщо допоможемо всі і розв'яжемо задачу № 741, Попелюшка потрапить на бал, а ми побачимо її у святковому вбранні.
Робота за підручником. Задача 741, с 117. Слайд 21
Курей - ?
129 пт.
208 пт. Качок - ?
115 пт. Гусей - ?
Складання плану
- На скільки дій задача? (на три дії)
- Яка перша дія і про що в ній дізнаємось?
- Яка друга дія і про що в ній дізнаємось?
- Яка третя дія і про що в ній дізнаємось?
Запис розв'язання
1) 208 - 129 = 79 (пт.) - гусей.
2) 115 - 79 = 36 (пт.) - качок.
3) 129 - 36 = 93 (пт.) - курей.
Відповідь: гусей - 79 птахів, качок - 36 птахів, курей - 93 птаха.
Робота в групах. Слайд 22
Буряків - кг
423 кг
777 кг Моркви - кг 541 кг Картоплі - кг
- Про що дізнаємося? Запиши.
777- 423 - ...........................
541 - 354 - ..........................
423 - 187 - ............................
Розв'язання рівнянь, № 744, с. 118 (усно) Слайд 23
- З героєм якої казки зустрілися Нулик та Одиничка? (Буратіно)
- Буратіно не може справитися з завданнями і тому не може зустрітися зі своїми друзями. Допоможемо йому?
З'єднай рівняння з правильним розв′язанням.
х + 408 = 643 643 + 408
643 - 408
684 - х = 256 684 + 256
684 - 256
х - 312 = 539 539 - 312 539 + 312
Робота за підручником, № 742, с. 118. Геометричний матеріал. Слайд 24
8 см
? см
8 - 4 = 4 (см) - ширина Р = 8 • 2 + 4 • 2 = 24 (см)
24 : 3= 8 (см)
Цікава математика. Задача 745, с. 118. Слайд 25
Від 6 кг цукру треба відважити 750 г на терезах без гир. Як це зробити?
( На одній шальці терезів 6 кг цукру. Потрібно забрати від 6 кг на іншу шальку терезів стільки цукру, щоб терези показували 250 г).
- Ми розв'язали завдання і Буратіно зустрівся зі своїми друзями. Слайд 26
VІІ. Підсумок уроку і повідомлення домашнього завдання. Слайд 27
- Розкажіть про результати власних навчальних досягнень, починаючи речення словами: "Я знаю...", "Я розумію...", "Я вмію...", "Мені вдається...", "Мені ще слід попрацювати...", "Я намагаюсь...", "Я прагну...".
- Домашнє завдання 746,747, с. 118. Слайд 28
1/--страниц
Пожаловаться на содержимое документа